Інститут кураторів

СПИСОК

наставників груп 4 курсу медичного факультету на кафедрі психіатрії,

наркології та медичної психології

на 2017-2018 навчальний рік

ПЛАН

національно-патріотичної роботи із закріпленими

за кафедрою психіатрії, наркології та медичної психології

студентами 4 курсу на 2017-2018 н.р.

1. Ознайомлення студентів із наказами ректора університету про правила поведінки в гуртожитках та на

території університету.

2. Відвідування разом зі студентами театру, музеїв та виставок.

3. Участь студентів у загально університетських заходах.

4. Організація туристичних поїздок для студентів по історичних місцях рідного краю.

5. Участь студентів у проведенні Всесвітнього Дня психічного здоров’я.

6. Участь студентів у благодійних акціях для дітей-сиріт, людей похилого віку.

7. Відвідування студентами пацієнтів дитячого відділення ТОККПНЛ.

8. Проведення тематичних кураторських годин.

9. Проведення бесід з правової та екологічної культури.

10. Проведення круглих столів на актуальні для молоді теми.

11. Участь у заходах до Дня українського козацтва, Дня збройних сил України, Міжнародного жіночого дня .

12. Участь у проведенні традиційних заходів, присвячених визначним подіям в історії розвитку держави (книгодрування на Україні, День Землі, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, літературно-мистецькі свята);

13. Провести бесіди, спрямовані на формування здорового способу життя.

14. Проведення круглого столу на тему «Психічне здоров'я людини».

15. Під час зустрічей-взаємоінформацій викладачів із закріпленими групами обговорювати найважливіші події із життя університету, області, країни.

16. Проведення лекцій, диспутів, круглих столів, присвячених визначним датам.

1 грудня увесь світ відзначає День боротьби зі СНІДом в ім’я соціальної терпимості та

розширення обміну інформацією про пандемію, що швидкими темпами розповсюджується

по усіх регіонах земної кулі. Саме такі спільні дії служать справі зміцнення організованих зусиль

по боротьбі з ВІЛ/СНІДом. Проблема поширення ВІЛ-інфекції впродовж майже 30 років

усе ще залишається актуальною для світової співдружності. Сьогодні масштаби

поширення вірусу імунодефіциту людини набули глобального характеру і постають

реальною загрозою соціально-економічному розвитку більшості країн світу.

Викладачі кафедри разом з закріпленими за кафедрою кураторськими групами долучились до

акції присвяченої до Всесвітнього Дня боротьби із Снідом. Крім того проведено лекції

працівниками кафедри про попередження та розповсюдження ВІЛ/СНІДу в ЗОШ 3, 15 та

студентам кураторських груп .

Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 19 жовтня 2017 року № 656-од

"Про відзначення у 2017 році в області Дня Гідності та Свободи", з метою вшанування громадянського

подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, враховуючи важливе значення

цих подій для утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості та європейського

шляху розвитку України на кафедрі психіатрії, наркології та медичної психології 17.11.2017р. було

організовано та проведено зустрічі студентів 12 групи та кураторських груп медичного факультету

закріплених за кафедрами з учасниками антитерористичної операції Андрусик І.Р., Чиж П.В. та Ткачук Р.А.

Звіт за Куратори кафедри неврології і психіатрії разом із прикріпленими групами реалізовують постійно діючий волонтерський проект, який передбачає організацію дозвілля та психологічну підтримку дітей, що перебувають на лікуванні у дитячому відділенні ТОККПНЛ, а також благодійні обіди для пацієнтів психіатричних відділень.

До дня Святого Миколая наставники кафедри разом із своїми студентами організували театреалізоване дійство із активним залученням дітей, що лікуються відділенні. Діти декламували вірші, виконували пісні, приймали участь у конкурсах та змаганнях, водили хоровод навколо ялинки, за що отримали усі подарунки, закуплені на кошти, зібрані колективом кафедри і студентами кураторських груп. Особливо активну участь прийняли студенти 24 групи (куратор Білоус В.С.) Виражаємо вдячність іншим групам, які теж долучились до організації свята і збору коштів: 1-а, 2-а, 17-а групи IV курсу медичного факультету.

Діяльність колективу кафедри спрямована на підготовку висококваліфікованих фахівців, трудове, естетичне виховання молоді. Велика увага приділяється виховній роботі серед студентів у позанавчальний час. Проводяться зустрічі з видатними людьми Тернопільщини, ветеранами праці та війни, літературні вечори, відвідування музеїв, екскурсії. Організовуються та постійно діють студентські волонтерські групи. Постійно вони відвідують дітей дитячого та підліткового психіатричних відділень ТОККПНЛ, дитячий будинок «Малятко» з метою організації дозвілля та психологічної підтримки, а саме: щорічно у жовтні місяці проводять «Свято осені», у листопаді-грудні - акцію виготовлення новорічних підсвічників та прикрас для постійно діючої ярмарки в ТРЦ «Подоляни», кошти з якої передаються на лікування онкохворих дітей та для бійців в зоні АТО, у грудні місяці - свято Миколая з розгорнутим сценарієм та подарунками.

Реалізація завдань виховної роботи на кафедрі неврології, психіатрії, наркології та медичної психології здійснюється за такими напрямками:

Національне-патріотичне виховання –

бесіди із студентами прикріплених груп, присвячені воєнним діям у зоні АТО, збір коштів та медикаментів для потреб АТО, залучення студентів до волонтерської роботи. Поїздка із студентами у м. Львів для ознайомлення з визначними історичними місцями, пам’ятниками культури і інше.

Інтелектуально-духовне виховання –

до Всесвітнього Дня аутизму проведено круглий стіл за участю психіатрів дитячого відділення ТОККПНЛ з участю студентів кураторських груп IV курсу медичного факультету. Організовано екскурсію в Тернопільський краєзнавчий музей.

Колектив кафедри з кураторськими групами відвідали святкову концертну програму Національного заслуженого народного хору України ім. Г.Верьовки.

Громадянсько-правове виховання, профілактика правопорушень –

зустрічі - взаємоінформації про заборону тютюнопаління та вживання спиртних напоїв на території університету, ознайомлення студентів із наказами ректора університету про правила поведінки в гуртожитках та на території університету.

Робота з іноземними студентами –

Бесіди на тему поведінки в громадських установах, про міжособистісні стосунки в студентській групі та особливості поведінки в конфліктних ситуаціях, бесіди з проблемними студентами щодо успішності та відвідування занять.

Естетичне виховання –

прийняли участь в концерті для пацієнтів 2-го психіатричного відділення. Куратори з прикріпленими групами відвідували театр. Переглянули наступні вистави: «Медовий місяць на всі сто», «За крок до тебе», «Запорожець за Дунаєм» та «Гуцулка Ксеня».

Екологічне виховання –

викладачі кафедри разом із студентами приймали участь у впорядкуванні території ТОККПНЛ.

Трудове виховання –

студенти прикріплених груп брали участь в проведенні реабілітаційних заходів для пацієнтів ТОККПНЛ: трудотерапія - малювання, вишивка, вироби ручної роботи.

Моральне виховання –

кураторські години – бесіди до Дня психічного здоровя, Дня Українського козацтва, До річниці Голодомору. Перегляд вистави «Допоможи їм, Всевишній!...» (пам’яті жертв голодоморів) – Тернопільський драмтеатр

наставники кафедри із своїми групами прийняли участь в урочистостях з нагоди року Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького (актова зала університету)

Благодійна діяльність, волонтерство –

колективом кафедри та за участю кураторських груп організовано постійно діючий волонтерський проект, який передбачає організацію дозвілля та психологічну підтримку для дітей, що перебувають на лікуванні у дитячому та підлітковому психіатричних відділеннях ТОККПНЛ, а також благодійні обіди для пацієнтів інших психіатричних відділень.

Колектив кафедри подарував людям з обмеженими можливостями Міській Громадській організації «Сильні духом» тенісний стіл та ракетки. Проведені заняття з психотерапії і психокорекції для осіб з патологією опорно-рухового апарату (доц. Венгер О.П.).

Соціальний захист, відвідування гуртожитків –

впродовж вказаного періоду викладачі, згідно з графіком, відвідували закріплені за кафедрою кімнати в гуртожитку №2 (праве крило, V поверх). Бесіди зі студентами щодо правильної організації роботи з підготовки до складання іспитів, культури поведінки в гуртожитку та на території університету, з дотриманням техніки безпеки в побуті.

Фізичне виховання і спорт –

участь студентів у загальноуніверситетських спортивних заходах, катання на велосипедах та ковзанах кураторів груп з участю студентів.

Здоровий спосіб життя –

Проведені бесіди з профілактики шкідливих звичок серед молоді викладачами кафедри в школі мистецтв, ЗОШ № 3 і гімназії ім.І.Франка .