Щороку працівники кафедри психіатрії, наркології та медичної психології беруть участь у волонтерській діяльності до якої такоєж залучають студентів кураторських груп, членів наукового гуртка, лікарів - інтернів, які навчаються на кафедрі.

Працівники кафедри зі студентами підготували подарунки для дітей (2018 рік)

30 жовтня викладачі кафедри психіатрії, наркології та медичної психології, лікарі-інтерни й студенти Тернопільського державного медичного університету відвідали благодійну організацію «Дім милосердя» у Чорткові, з якою наш навчальний заклад нещодавно уклав договір про співпрацю.

доц. О.Смашна разом з інтернами-психіатрами та студентами у "Домі милосердя" м.Чортків (2018 рік)

доц. О.Смашна разом з інтернами-психіатрами та студентами у "Домі милосердя" м.Чортків (2018 рік)

У Всесвітній день психічного здоров’я, 10 жовтня, кафедра психіатрії, наркології та медичної психології провела благодійну акцію по збору коштів для «Дому милосердя». Тоді протягом двох днів волонтерами було зібрано близько 21400 гривень. На отримані кошти організатори закупили необхідні медикаменти, засоби гігієни, іграшки, фрукти та солодощі для дітей і, власне, під час поїздки у Чортків передали потребуючим.

Відвідини "Дому милосердя" м. Чортків (2018р)

Під час відвідування закладу директор «Дому милосердя» Тетяна Дубина ознайомила гостей з діяльністю центру, а також розповіла, які ж проблеми та потреби мають діти та їхні батьки.

Історія заснування організації особлива. Її, об’єднавши зусилля з батьками особливих діток та за підтримки Бучацької єпархії УГКЦ, у 2013 році заснувала матір хлопчика, хворого на аутизм. Зараз вона працює директором закладу, а її помічники, понад двадцять фахівців, піклуються про діток, займаються їхньою реабілітацією та вихованням.

Протягом п’яти років дана організація займається соціальною адаптацією та розвитком дітей з особливими потребами. Комплекс послуг у «Домі милосердя» включає денний та нічний догляд, навчання і цілодобове проживання осіб, які потребують допомоги. Зараз у закладі кожного дня понад сорок дітей проходять психолого-педагогічну реабілітацію, з них близько двадцяти – проживає цілодобово. Також організація опікується п’ятдесятьма малозабезпеченими родинами, в яких є діти-інваліди.

Протягом відвідин закладу лікарі-інтерни та студенти мали змогу зустрітися і поспілкуватися з персоналом, а також попрацювати спільно з психологами та логопедами над проблемами діток, які проживають в центрі.

Відвідини "Дому милосердя" м. Чортків (2018 рік)

Відвідини "Дому милосердя" м. Чортків (2018 рік)

Благодійні проекти завжди дарують найцінніше – вони надихають. Чим більше ми віддаємо зі світлими намірами - тим більше отримуємо взамін. Кожен із нас може спробувати, і неодмінно переконатися в цьому. Адже кращий спосіб отримати посмішку - це посміхнутися самому.

А найголовніше – не варто забувати про те, що будь-яка посильна допомога - безцінна. Ще філософ Демокрит сказав: «Малі послуги, що надаються вчасно, є найбільшими благодіяннями для тих, хто їх отримує».

Кафедра психіатрії, наркології та медичної психології організувала свято Миколая для пацієнтів дитячого психіатричного відділення ТОККПНЛ

День святого Миколая – особливе свято. Звісно, найбільше його чекає малеча. Діти вірять у прекрасну казку про те, що однієї чарівної ночі грудня святий Чудотворець спускається з небес, щоб нагородити їх подарунками за хороші вчинки. Тому жоден малюк у цей день не повинен сумувати.

Цього дня з нетерпінням чекають всі діти, зокрема ті, які з тієї чи іншої причини перебувають у лікувальних закладах. Всі вони хочуть поринути у казку та очікують подарунків від Миколая. І як важливо, щоб дорослі піклувалися про них і не забували про їхні потреби. Чому б не подарувати цим дівчаткам і хлопчикам прекрасне свято і побачити їх щасливі обличчя!

Вже доброю традицією колективу кафедри психіатрії, наркології та медичної психології ТДМУстало проведення свята Миколая для пацієнтів дитячого відділення ТОККПНЛ.

День Святого Миколая у 8му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

День Святого Миколая у 8му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

День Святого Миколая у 8му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

День Святого Миколая у 8му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

12 грудня викладачі кафедри психіатрії, наркології та медичної психології та студенти 8, 27, 28, 29, 30 груп IVкурсу та 3, 19, 23, 43 груп VI курсу медичного факультету організували святкове дійство для дитячого відділення ТОККПНЛ. Святий Миколай, разом з ангелами та іншими чарівними персонажами перенесли малечу в казковий світ чудес. Дітки брали активну участь у заході, розказували вірші, водили хороводи, співали пісні, грали ігри, а наприкінці отримали приємні подарунки від працівників кафедри та студентів.

День Святого Миколая у 8му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

День Святого Миколая у 8му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

День Святого Миколая у 8му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

День Святого Миколая у 8му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

Усі учасники заходу отримали велике задоволення від проведеного свята й казкової атмосфери. Та головним подарунком для всіх стали щасливі оченята дітлахів, радість, та віра у справжні дива, адже Миколай про них пам’ятає!

День Святого Миколая у 8му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

День Святого Миколая у 8му відділенні ТОККПНЛ(2018 рік)

День Святого Миколая у 8му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

Свято Миколая – найкращий час для того, аби подарувати радість, щастя та добро тим, хто його найбільше потребує.

Кажуть, що добро – це орієнтир, до якого людство просто зобов’язане прагнути, це мораль, яка допомагає жити, роблячи наше існування на планеті більш приємним і піднесеним над усіма проблемами і труднощами, з якими доводиться стикатися щодня. Важливо поспішати робити добрі вчинки, наповнюючи своє життя особливим сенсом. Адже добро повертається сторицею, а людину, яка з готовністю може віддати тепло свого серця оточуючим, доля нагородить сама.

День Святого Миколая у 8му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

День Святого Миколая у 8му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

Організація такого свята для дітей вже стала доброю традицією. Святкове дійство для дитячого відділення ТОККПНЛ студенти огранізовують вже 5й рік поспіль.

День Святого Миколая у 8му відділенні ТОККПНЛ (2017 рік)

Діяльність колективу кафедри спрямована на підготовку висококваліфікованих фахівців, трудове, естетичне виховання молоді. Велика увага приділяється виховній роботі серед студентів у позанавчальний час. Проводяться зустрічі з видатними людьми Тернопільщини, ветеранами праці та війни, літературні вечори, відвідування музеїв, екскурсії. Організовуються та постійно діють студентські волонтерські групи. Постійно вони відвідують дітей дитячого та підліткового психіатричних відділень ТОККПНЛ, дитячий будинок «Малятко» з метою організації дозвілля та психологічної підтримки, а саме: щорічно у жовтні місяці проводять «Свято осені», у листопаді-грудні - акцію виготовлення новорічних підсвічників та прикрас для постійно діючої ярмарки в ТРЦ «Подоляни», кошти з якої передаються на лікування онкохворих дітей та для бійців в зоні АТО, у грудні місяці - свято Миколая з розгорнутим сценарієм та подарунками.

День Святого Миколая у 8му відділенні ТОККПНЛ (2015 рік)

Студенти медичного університету займаються артерапією з дітьми у 8му відділенні ТОККПНЛ (2014 рік)

Студенти медичного університету займаються артерапією з дітьми у 8му відділенні ТОККПНЛ (2014 рік)

Реалізація завдань виховної роботи на кафедрі неврології, психіатрії, наркології та медичної психології здійснюється за такими напрямками:

Національне-патріотичне виховання – бесіди із студентами прикріплених груп, присвячені воєнним діям у зоні АТО, збір коштів та медикаментів для потреб АТО, залучення студентів до волонтерської роботи. Поїздка із студентами у м. Львів для ознайомлення з визначними історичними місцями, пам’ятниками культури і інше.

Інтелектуально-духовне виховання – до Всесвітнього Дня аутизму проведено круглий стіл за участю психіатрів дитячого відділення ТОККПНЛ з участю студентів кураторських груп IV курсу медичного факультету. Організовано екскурсію в Тернопільський краєзнавчий музей.

Колектив кафедри з кураторськими групами відвідали святкову концертну програму Національного заслуженого народного хору України ім. Г.Верьовки.

Громадянсько-правове виховання, профілактика правопорушень – зустрічі взаємоінформації про заборону тютюнопаління та вживання спиртних напоїв на території університету, ознайомлення студентів із наказами ректора університету про правила поведінки в гуртожитках та на території університету.

Робота з іноземними студентами – бесіди на тему поведінки в громадських установах, про міжособистісні стосунки в студентській групі та особливості поведінки в конфліктних ситуаціях, бесіди з проблемними студентами щодо успішності та відвідування занять.

Естетичне виховання – прийняли участь в концерті для пацієнтів 2-го психіатричного відділення. Куратори з прикріпленими групами відвідували театр. Переглянули наступні вистави: «Медовий місяць на всі сто», «За крок до тебе», «Запорожець за Дунаєм» та «Гуцулка Ксеня».

Екологічне виховання – викладачі кафедри разом із студентами приймали участь у впорядкуванні території ТОККПНЛ.

Трудове виховання – студенти прикріплених груп брали участь в проведенні реабілітаційних заходів для пацієнтів ТОККПНЛ: трудотерапія - малювання, вишивка, вироби ручної роботи.

Моральне виховання – кураторські години – бесіди до Дня психічного здоровя, Дня Українського козацтва, До річниці Голодомору. Перегляд вистави «Допоможи їм, Всевишній!...» (пам’яті жертв голодоморів) – Тернопільський драмтеатр.

Наставники кафедри із своїми групами прийняли участь в урочистостях з нагоди року Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького (актова зала університету).

ас. Мисула Ю.І. разом з кураторською групою (2016 рік)

ас. Люта О.О. разом з кураторською групою (2016 рік)

Благодійна діяльність, волонтерство – колективом кафедри та за участю кураторських груп організовано постійно діючий волонтерський проект, який передбачає організацію дозвілля та психологічну підтримку для дітей, що перебувають на лікуванні у дитячому та підлітковому психіатричних відділеннях ТОККПНЛ, а також благодійні обіди для пацієнтів інших психіатричних відділень.

Колектив кафедри подарував людям з обмеженими можливостями Міській Громадській організації «Сильні духом» тенісний стіл та ракетки. Проведені заняття з психотерапії і психокорекції для осіб з патологією опорно-рухового апарату (доц. Венгер О.П.).

доц. Венгер О.П. на святі в міській громадській організації "Сильні духом" (2015 рік)

доц. Венгер О.П. на святі в міській громадській організації "Сильні духом" (2015 рік)

доц. Венгер О.П. на святі в міській громадській організації "Сильні духом" (2015 рік)

Подяка колективу кафедри від громадської організації "Сильні духом" (2015 рік)

Соціальний захист, відвідування гуртожитків – впродовж вказаного періоду викладачі, згідно з графіком, відвідували закріплені за кафедрою кімнати в гуртожитку №2 (праве крило, V поверх). Бесіди зі студентами щодо правильної організації роботи з підготовки до складання іспитів, культури поведінки в гуртожитку та на території університету, з дотриманням техніки безпеки в побуті.

Фізичне виховання і спорт – участь студентів у загальноуніверситетських спортивних заходах, катання на велосипедах та ковзанах кураторів груп з участю студентів.

Здоровий спосіб життя - проведені бесіди з профілактики шкідливих звичок серед молоді викладачами кафедри в школі мистецтв, ЗОШ № 3 і гімназії ім.І.Франка .

ас. Мисула Ю.І. разом з кураторською групою (2015 рік)