Під час церемонії відкриття з вітальним слово виступили директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської обласної військової адміністрації Ольга Ярмоленко, доктор медичних наук, професор, проректор з наукової роботи ТНМУ Іван Кліщ, генеральний директор КНП «ТОКПЛ» ТОР Володимир Шкробот, а також кандидат медичних наук, керівник секції дитячої психіатрії Асоціації психіатрів України Ігор Марценковський.Розпочала захід доктор медичних наук, професор, заступник директора з науково-дослідницької роботи ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології Національної академії медичних наук України» Наталія Марута з надзвичайно актуальною доповіддю «Війна та психічне здоров’я».
Протягом заходу наукові доповіді презентували працівники ТНМУ, зокрема, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки У країни, завідувач кафедри неврології Світлана Шкроботпредставила доповідь на тему «Клінічні прояви синдрому Гієна-Барре при COVID-19».
Доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Олена Венгер презентувала присутнім дослідження «Особливості психічних порушень у жінок в умовах вимушеної міграції». Доктор медичних наук, професор, завуч даної кафедри Юрій Мисула доповів слухачам про «Діагностичні та терапевтичні підходи до біполярного афективного розладу».
Участь у конференції стала можливістю для спеціалістів із дитячої психіатрії та неврології, психології, корекційної педагогіки та соціальної роботи обмінятися досвідом, поглибити розуміння принципів роботи в міждисциплінарних командах, налагодити взаємодію у зонах перетину компетенцій. Психіатри та неврологи, що працюють у сервісах для дорослих, також взяли активну участь у програмних заходах.
Учасники заходу подякували господарям конференції за конструктивний діалог, адже обмін досвідом та живе спілкування – це запорука надійного, успішного партнерства.
За організацію заходу на високому рівні Ігорю Марценковському було подаровано арт-об’єкт «Джавеліна» з проекту «Марка сміливості», на якому поміщено тризуб, виготовлений із шматка розбитої броньованої російської техніки, що символізує неминучу перемогу над окупантами.