20 лютого 2023 року кафедра психіатрії, наркології та медичної психології Тернопільського національного медичного університету в співпраці зі студентами кураторської 490-ї групи організували захід з арт-терапії для пацієнтів психіатричного відділення КНП «Тернопільська обсласна клінічна психоневрологічна лікарня» ТОР. Захід включав глинотерапію і музикотерапію та мав на меті допомогти пацієнтам, які знаходяться у важкому психоемоційному стані.

Під керівництвом студентів-медиків та працівників кафедри, учасники заняття змогли зайнятись творчістю з глини та відчути взаємодію з музикою. Пацієнти висловили своє задоволення від заняття та наголосили на тому, що це допомогло їм відволіктися від проблем та зосередитися на власному творчому потенціалі.

Ас. Іваніцька Тетяна, ас. Білоус Володимир, лікар-інтерн Лиса Анастасія спільно з студентами 490 групи проводять арт-терапію у псизіатричному відділенні (2023 рік)

Захід отримав позитивні відгуки як від пацієнтів, так і від студентів, які залучались до організації та проведення події. Організатори планують проводити подібні заходи на регулярній основі, допомагаючи пацієнтам зняти стрес та відчути позитивні емоції.

Студенти 490 групи проводять арт-терапію пацієнтам психіатричного відділення (2023 рік)

Студенти 490 групи проводять арт-терапію пацієнтам психіатричного відділення (2023 рік)

Студенти 490 групи проводять арт-терапію пацієнтам психіатричного відділення (2023 рік)

Арт-терапія є важливим інструментом в роботі з пацієнтами, які мають проблеми з психікою, оскільки вона може допомогти їм виразити та зрозуміти свої емоції, почуття та думки.

Загалом, арт-терапія є важливим компонентом комплексного лікування психічних захворювань, допомагаючи пацієнтам зосередитися на позитивних аспектах свого життя та розвивати свої творчі здібності.

17 лютого 2023 року кафедра психіатрії, наркології та медичної психології ТНМУ організувала захід для боротьби з фобіями. Учасники поспілкувалися з представниками ініціативи Mak Reptiles Family, які займаються розведенням змій, павуків та інших екзотичних тварин. Під час заходу Mak Reptiles Family провели для присутніх офідіотерапію, яка включає в себе використання змій для лікування різних станів, може допомогти людям з психоемоційними проблемами, такими як депресія, тривожність та посттравматичний стресовий розлад. У даній терапії, якщо клієнт згоден, йому може бути запропонована процедура, яка включає у себе взаємодію зі зміями. Наприклад, деякі види офідіотерапії включають у себе "терапевтичний контакт" зі зміями, коли пацієнт може тримати змію в руках, лагідно змінювати її положення та дотикатися до неї. Це може допомогти пацієнту зняти тривогу, підвищити настрій, поліпшити самопочуття та знизити рівень стресу. 

Студенти спілкуються з представниками ініціативи Mak Reptiles Family (2023 рік)

Також цікавою інформацією про страх та фобії поділилися студенти кураторської 490 групи Анна Рацун та Богдан Присяжнюк. Протягом доповіді студенти зазначили, що  страх – це нормальна фізіологічна реакція людського організму. Немає людей, які б ніколи нічого не боялися. Але, якщо страх виникає постійно у певних місцях чи ситуаціях, викликає серйозні життєві труднощі і заважає пристосувати до життя – це може бути фобією, яку неможливо контролювати. Такий стан стійкий, не пропорційний до реальної загрози. Наприклад, страх плазунів. Людина розуміє, що боятися, наприклад, вужа, немає підстав. Але скільки не повторюй, що він ніяк не зашкодить, це не допоможе не боятися. Під час доповіді студенти також розповіли про те, як поводитись, якщо у ваших близьких людей є фобії. По-перше, не висміювати. Бо люди самі розуміють інколи абсурдність своїх страхів, але зробити із цим вони нічого не можуть. По-друге, не підтримувати фобію. Не допомагати облаштовувати надто комфортне життя і уникати контакту зі страхом. По-третє, підтримувати бажання звернутись до спеціаліста. Бо всі ми маємо право на повноцінне і щасливе життя без страхів і фобій.

Студенти під час участі у заході, присвяченому боротьбі з фобіями (2023 рік)

Студенти під час участі у заході, присвяченому боротьбі з фобіями (2023 рік)

9 лютого кафедра психіатрії, наркології та медичної психології Тернопільського національного медичного університету разом зі студентами кураторської 489 групи провели психоосвітні заходи щодо впливу повсякденного стресу на організм.

Студенти під час проведення заходу присвяченому впливу повсякденного стресу на організм (2023 рік)

Протягом дня організатори продемонстрували лекції для студентів медичного факультету та пацієнтів відділення неврозів КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня» ТОР, допомогли визначити індивідуальну стресостійкість учасників за допомогою стандартизованих опитувальників, а також поділилися техніками для боротьби зі стресом.У ході заходу було обговорено питання природи виникнення стресу, його вплив на фізичний та психологічний стан людини, розглянуто, так звані, чинники стресу, або стресові фактори та типи реакції організму на стрес. Присутні мали змогу переглянути короткі відео про вплив стресу на функціонування мозку людини та її тіло.

Професор кафедри Венгер О.П., асистент Білоус В.С. та студенти 489 групи під час проведення психоосвітніх заходів присвячених впливу повсякденного стресу на організм. (2023 рік)

Кожен із присутніх розповів про ті способи розслаблення та відновлення власних сил, енергії та внутрішнього спокою, які використовує зараз, або були ефективними у минулому чи ті, які хотіли  б використати у майбутньому.

Студенти 489 групи розповідають пацієнтам психіатричного відділення про впливуповсякденного стресу на організм. (2023 рік)

Студенти 489 групи розповідають пацієнтам психіатричного відділення про впливуповсякденного стресу на організм. (2023 рік)

Життя – це постійне джерело змін, тому повністю  викорінити стрес неможливо, але в наших силах влаштувати його так, щоб вміти справлятися з стресовими ситуаціями та зменшити їхній негативний вплив на власне здоров’я та самопочуття. Психоосвітні заходи в контексті боротьби зі стресом мають у цьому питанні визначне місце.

19 грудня у комунальному некомерційному підприємстві «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня» ТОР був проведений вже традиційний захід до Дня Святого Миколая. Викладачі та лікарі-інтерни кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського організували святковий концерт для пацієнтів дитячого відділення. 

Викладачі кафедри, лікарі-інтерни та студенти під час проведення заходу присвяченому Дн. Святого Миколая (2022 рік)

Розважальна програма  складалась з багатьох конкурсів та ігор. 

Лікарі-інтерни та студенти під час проведення заходу присвяченому Дн. Святого Миколая (2022 рік)

Лікарі-інтерни та студенти під час проведення заходу присвяченому Дн. Святого Миколая (2022 рік)

Також діти мали можливість поспівати новорічні пісні, розповісти вірші та поводити хоровод зі святим Миколаєм.

Лікарі-інтерни та студенти під час проведення заходу присвяченому Дн. Святого Миколая (2022 рік)

Лікарі-інтерни та студенти під час проведення заходу присвяченому Дн. Святого Миколая (2022 рік)

Музичний супровід забезпечив студент 6 курсу ТНМУ Віталій Курінчук. 

Лікарі-інтерни та студенти під час проведення заходу присвяченому Дн. Святого Миколая (2022 рік)

Студент 6 курсу ТНМУ Віталій Курінчук (2022 рік)

По завершенню заходу всі дітки отримали довгоочікувані подарунки та смаколики від святого Миколая. 

Лікарі-інтерни та студенти під час проведення заходу присвяченому Дн. Святого Миколая (2022 рік)

Викладачі кафедри під час проведення заходу присвяченому Дн. Святого Миколая (2022 рік)

Такий захід - чудова можливість для наймолодших пацієнтів поринути в атмосферу свята і зимової казки. Кожен з них отримав позитивні емоції та враження, які є надзвичайно  необхідними для реабілітації та покращення психологічного стану.

Подарунки для дітей до Дня Святого Миколая (2022 рік)

28 жовтня, у всесвітній день боротьби з інсультом, викладачі та лікарі інтерни, які навчаються на базі кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Тернопільського національного медичного університету організували для студентів медичного факультету та інституту медсестринства ряд лекцій про найпоширеніші психічні розлади, які виникають після інсульту.

ас. Іваніцька Т.І. читає лекцію для студентів, присвячену всесвітньому дню боротьби з інсультом (2022 рік)

Викладачі кафедри, лікарі-інтерни та студенти під час проведення заходу присвяченому всесвітньому дню боротьби з інсультом (2022 рік)

Викладачі кафедри, лікарі-інтерни та студенти під час проведення заходу присвяченому всесвітньому дню боротьби з інсультом (2022 рік)

На кафедра психіатрії, наркології та медичної психології відзначили Всесвітній День мозку

22 серпня 2022 року кафедра психіатрії, наркології та медичної психології Тернопільського національного медичного університету організувала низку заходів, присвячених Всесвітньому Дню мозку, який вже восьмий рік поспіль відзначається в цю дату.

Проф. Мисула Ю.І. та проф. Венгер О.П. виступають з привітальним словом до учасників заходу
(2022 рік)

Викладачі кафедри, лікарі-інтерни та студенти під час проведення заходу присвяченому Всесвітньому Дню мозку (2022 рік)

У заході взяли участь викладачі, лікарі-інтерни та студенти медичного факультету. Спершу на базі кафедри, а пізніше – у відділеннях Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні організатори ознайомили усіх присутніх з актуальністю відзначення даного дня, розповіли найпоширеніші міфи щодо роботи мозку, про процес нейропластичності та як його розвивати, профілактику когнітивних порушень, а також поділилися цікавими техніками для покращення роботи мозку.

Лікарі-інтерни та студенти медичного факультету розповідають пацієнтам про профілактику когнітивних порушень (2022 рік) 

Лікар-інтерн Іваніцька О.Б. розповідає цікаві факти про роботу мозку (2022)

Лікарі-інтерни провели лекції для школярів про шкідливість паління електронних сигарет

17 листопада, лікарі-інтерни кафедри психіатрії наркології та медичної психології Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, провели виховні уроки для учнів 7-8 класів ЗОШ №6 м. Тернопіль. Темою стало одне з найактуальніших питань нашого часу - паління електронних сигарет. 

Лікарі-інтерни кафедри психіатрії провели виховні уроки для учнів про шкідливість паління електронних сигарет. (2021 рік)

Щороку в третій четвер листопада увесь світ відзначає Міжнародний день відмови від куріння, або #NoSmokingDay. Його головна мета – сприяти зменшенню тютюнової залежності та максимально поінформувати суспільство про негативний та згубний вплив тютюну на здоров’я.

Під час уроків молоді лікарі використовували дидактичні матеріали та інтерактиви, запропонували перегляд відеофільму, що стосувався хронічних захворювань, до яких призводить куріння електронних сигарет. Також було проведено тестове оцінювання учнів на усвідомлення проблемного питання уроку, як перевірка засвоєння набутих знань, умінь та навичок. За результатами опитування близько 50% дітей, до початку заняття вважали, що паління може спричиняти рак легенів, також, 60% дітей вважали, що паління призводить до психологічної залежності. 

Лікар-інтерн демонструє учня шкідливі складники електронних сигарет, які викликають залежність.  (2021 рік)

Після прослуханої лекції, за результатами опитування більше 90% дітей вважають, що електронні сигарети не є безпечнішими за тютюновмісні вироби, а 80% дітей вважають, що дим небезпечний великим вмістом токсинів. З метою профілактики психологічної залежності від нікотиновмісних виробів, ми закликаємо відповідально ставитися до свого здоров‘я.

Кафедра психіатрії, наркології та медичної психології організувала благодійний захід, присвячений Всесвітньому дню психічного здоров’я

Щороку, 10 жовтня в Україні відзначають Всесвітній день психічного здоров’я. Його проводять, щоб привернути увагу суспільства до важливості психічного здоров’я, турботи про нього, а також необхідності подолання стигми. 

Кафедра психіатрії, наркології та медичної психології Тернопільського національного медичного університету активно відзначає дане свято та організовує ряд заходів, присвячених дню психічного здоров’я. Цей рік не став винятком. У неділю, 10 жовтня працівники кафедри, спільно з лікарями-інтернами і студентами кураторських груп, а також за підтримки адміністрації та колективу Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні та Центру виховної роботи і культурного розвитку ТНМУ, організували на Театральній площі благодійну акцію «День психічного здоров’я».

Проф. О.П.  Венгер та лікарі-інтерни психіатри  на благодійному ярмарку в «День психічного здоров’я».
(2021 рік)

Метою проведення заходу було підвищення обізнаності населення про проблеми психічного здоров’я та збір коштів для закупівлі діагностичної шкали ADOS, що є «золотим стандартом» для ранньої діагностики аутизму, для дитячого відділення психоневрологічної лікарні.

Викладачі кафедри, лікарі-інтерни та студенти медичного факультету у вигляді брошур та інформаційних заміток розповсюджували інформацію про день психічного здоров’я, розповідали про найпоширеніші психічні порушення, шляхи їх профілактики та лікування, а також провели діагностику депресивних розладів, тривоги та стресу серед населення. 

Протягом заходу лікар-інтерни провели для бажаючих три лекції на тему «Що таке тривога і як з нею боротися?», «Емоційний інтелект» та «Професійне вигорання». Для найменших учасників організатори влаштували інтерактивні ігри та арт-терапію.

Підчас заходу лікар-інтерни прочитали для бажаючих три лекції на тему «Що таке тривога і як з нею боротися?», «Емоційний інтелект» та «Професійне вигорання». (2021 рік)

Для найменших учасників організатори влаштували інтерактивні ігри та арт-терапію. (2021 рік)

Під час акції був проведений благодійний аукціон з виробами пацієнтів психоневрологічної лікарні, до якого активно долучилися тернополяни. Вилучені кошти (на суму 6277 грн.) було передано дитячому відділенню Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні.

Багато хто вважає, що психічне здоров’я – це відсутність психічних захворювань, але насправді – це загальне благополуччя, на тлі якого людина здатна реалізовувати свій потенціал і справлятися зі щоденним стресом.

Психічне здоров’я кожного, насамперед залежить від нього самого і його близьких. Завдання кожної сучасної людини зберігати свою душевну рівновагу, бути готовою до стресових ситуацій, і за необхідності звертатися за допомогою, а не пускати на самоплив симптоми перевантаження, депресії чи емоційної нестійкості.

У такий насичений емоціями день, хочеться сказати спасибі тим лікарям, які допомагають людям з психічними проблемами залишатися при своєму розумі, коли ті виходять з себе. 10 жовтня – спільне свято, коли про психічне здоров’я говорять серйозно. Перед душевною недугою всі рівні – успішні бізнесмени і небагаті робочі, відомі особистості та звичайні люди.

Давайте будемо дбати про своє психічне здоров’я, а також підтримувати тих, від кого відвертається суспільство через його проблеми.

Під час акції був проведений благодійний аукціон з виробами пацієнтів психоневрологічної лікарні, до якого активно долучилися тернополяни (2021 рік)

Під час акції був проведений благодійний аукціон з виробами пацієнтів психоневрологічної лікарні, до якого активно долучилися тернополяни (2021 рік)

Лікарі інтерни та кураторські групи четвертого курсу медичного факультету, кафедри психіатрії, наркології та медичної психології із послабленням карантинних обмежень беруть активну участь в групових сеансах АРТ-терапії для пацієнтів різних психіатричних відділегнь.  

Лікарі-інтерни та студенти 4 курсу проводили для пацієнтів групові сеанси АРТ-терапії (2021 рік)

Лікарі-інтерни та студенти 4 курсу проводили для пацієнтів групові сеанси АРТ-терапії (2021 рік)

Кафедра психіатрії, наркології та медичної психології організувала свято Миколая для пацієнтів дитячого психіатричного відділення КНП «ТОКПЛ» ТОР

Свято Миколая – особливий день, коли Небесний Чудотворець у кожну оселю приносить радість і надію. На нього чекає уся малеча. А ще з більшим нетерпінням чекають Миколая діти, які у це свято перебувають на лікуванні.

День Святого Миколая у дитячому відділенні КНП «ТОКПЛ» ТОР (2020 рік)

18 грудня, напередодні Дня святого Миколая, колектив кафедри психіатрії, наркології та медичної психології разом із лікарями-інтернами та студентами 460 групи медичного факультету Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського традиційно організували святкове дійство для пацієнтів дитячого психіатричного відділення КНП «ТОКПЛ» ТОР.

День Святого Миколая у дитячому відділенні КНП «ТОКПЛ» ТОР (2020 рік)

Колектив кафедри, як завжди, подбав про те, щоб створити для дітей атмосферу чарівного світу новорічної історії. Дітлахи раділи, співали пісні, танцювали, змагалися у конкурсах, розповідали віршики та грали у виставі. Про піднесений настрій малечі красномовно говорили їхні усміхнені обличчя та щирі оплески. Подарунки стали приємним сюрпризом. А присутність Святого Миколая додала заходу особливої теплоти та чарівності.

Слід зазначити, що на кафедрі психіатрії, наркології та медичної психології ТНМУ, одним із пріоритетів навчального процесу є виховні заходи, а саме заходи взаємодії, що виховують у студентів активність, небайдужість, доброту, увагу до оточення та особисту відповідальність. Влаштоване свято є гарним прикладом небайдужості та взаємодії.

День Святого Миколая у дитячому відділенні КНП «ТОКПЛ» ТОР (2020 рік)

День Святого Миколая у дитячому відділенні КНП «ТОКПЛ» ТОР (2020 рік)

АРТ-ТЕРАПІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ ПСИХІАТРИХНИХ ВІДДІЛЕНЬ

У лютому та березні кафедра психіатрії, наркології та медичної психології ТДМУ провела цикл арт-терапевтичних занять з пацієнтами психіатричних відділень КНП «Тернопільська обласна психоневрологічна лікарня» ТОР.

Лікарі-інтерни та студенти 4 курсу проводили для пацієнтів групові сеанси АРТ-терапії (2020 рік)

 Лікарі-інтерни та студенти 4 курсу проводили для пацієнтів групові сеанси АРТ-терапії  (2020 рок)

Протягом заходів викладачі кафедри, лікарі-інтерни та студенти 4 курсу проводили для пацієнтів групові сеанси техніками ізотерапії, колажування, глинотерапії та музикотерапії.

Лікувальний ефект  сеансів був отриманий завдяки тому, що в процесі творчої діяльності створилася атмосфера емоційної теплоти, доброзичливості, емпатичного спілкування, визнання цінності особистості іншої людини, турбота про неї, її почуття, переживання. Було створено відчуття психологічного комфорту, захищеності, радості, успіху. У результаті мобілізувався цілющий потенціал емоцій пацієнтів.

Чудові аплікації, зроблені власноруч пацієнтами сприяли розвитку моторики, самоаналізу, гармонізації емоційного стану, розкриттю особистості та додали хороший настрій і бажання надалі займатися творчістю.

Лікарі-інтерни та студенти 4 курсу проводили для пацієнтів групові сеанси АРТ-терапії (2020 рік)

Лікарі-інтерни та студенти 4 курсу проводили для пацієнтів групові сеанси АРТ-терапії (2020 рік)

Лікарі-інтерни та студенти 4 курсу проводили для пацієнтів групові сеанси АРТ-терапії (2020 рік)

Колядки та віншування для працівників та студентів кафедри психіатрії, наркології та медичної псьхології ТНМУ від медичного персоналу Тернопільської психоневрологічної лікарні14 січня працівники КНП «Тернопільська обласна психоневрологічна лікарня» ТОР щиро вітали працівників та студентів кафедри психіатрії, наркології та медичної психології з Різдвяними святами. Вони дарували усім присутнім чарівні автентичні колядки та побажання добра, миру і здоров’я.

Колядки та віншування для працівників та студентів кафедри (2020 рік)

Колядування стало доброю традицією у стінах закладу. Щороку творчий колектив лікарні готує насичену програму колядок, щедрівок та щирих віншувань.

Свято Миколая у дитячому психіотричному відділенні. 19 грудня – день Святого Миколая. У кожну оселю він приносить радість і надію. На нього чекає уся малеча. А ще з більшим нетерпінням чекають Миколая діти, які в цей день перебувають у лікувальних закладах.

День Святого Миколая у 8-му відділенні КНП «ТОКПЛ» ТОР (2019 рік)

День Святого Миколая у 8-му відділенні КНП «ТОКПЛ» ТОР (2019 рік)

Вже традиційно цього дня кафедра психіатрії, наркології та медичної психології Тернопільського національного медичного університету організувала свято Миколая для діток, що перебувають на лікуванні в дитячому відділенні КНП «Тернопільська обласна психоневрологічна лікарня» ТОР.

День Святого Миколая у 8-му відділенні КНП «ТОКПЛ» ТОР (2019 рік)

Протягом заходу аніматори провели для дітей ігри та конкурси, а також передали смачні гостинці від Святого Миколая. Усі учасники отримали велике задоволення від проведеного свята. Але найбільшим  подарунком для кожного стали щасливі оченята діток та щира радість, адже Миколай про них пам’ятає!

День психічного здоров’я відзначили на кафедрі психіатрії, наркології та медичної психології ТНМУ    10 жовтня кафедра психіатрії, наркології та медичної психології Тернопільського національного медичного університету організувала захід, приурочений Всесвітньому дню психічного здоров’я для пацієнтів дитячого психіатричного відділення КНП «ТОКПЛ» ТОР. У заході взяли участь викладачі кафедри, студенти-іноземці кураторської групи та лікарі-інтерни.

 Захід приурочений Всесвітньому дню психічного здоров’я для пацієнтів дитячого психіатричного відділення КНП «ТОКПЛ» ТОР (2019 рік)

Протягом свята організатори провели для пацієнтів різноманітнв ігри та конкурси. Діти декламували вірші та співали пісні. А невелика концертна програма, пісні та танці подарували усім присутнім гарний настрій.

В день психічного здоров’я для пацієнтів дитячого психіатричного відділення КНП «ТОКПЛ» ТОР працівники кафедри разом з студентами та інтернами організували свято (2019 рік)

Наприкінці свята усім діткам організатори вручили подарунки та пригостили смачними гостинцями.

Захід приурочений Всесвітньому дню психічного здоров’я для пацієнтів дитячого психіатричного відділення (2019 рік)

Захід приурочений Всесвітньому дню психічного здоров’я для пацієнтів дитячого психіатричного відділення (2019 рік)

Всесвітній день психічного здоров’я Україна відзначає, починаючи з 1992 року. Його проводять для того, щоб привернути увагу суспільства до психічного здоров’я, сприяти промоції турботи про психіку та подолати стигму щодо її розладів. Щороку кафедрою психіатрії, наркології та медичної психології ТНМУ проводиться низка заходів, присвячених цій актуальній темі. Адже головний меседж цього дня – важливість профілактики психічних і емоційних розладів, лікування і турбота про людей з подібними розладами і пропаганда психічного здоров’я.

Захід приурочений Всесвітньому дню психічного здоров’я для пацієнтів дитячого психіатричного відділення (2019 рік)

Захід приурочений Всесвітньому дню психічного здоров’я для пацієнтів дитячого психіатричного відділення (2019 рік)

Кафедра психіатрії, наркології та медичної психології ТНМУ організувала заходи, присвячені пам’яті Зиґмунда Фройда.

23 вересня кафедра психіатрії, наркології та медичної психології ТНМУ організувала низку заходів, присвячених пам’яті життя та творчості Зиґмунда Фройда – видатного психоаналітика, основоположника психодинамічної теорії особистості.                                                                                              У заході взяли участь викладачі кафедри, лікарі-інтерни та студенти медичного факультету. Спершу на базі Тернопільської комунальної психоневрологічної лікарні, а потім у стінах студентського кафе ТНМУ організатори ознайомили присутніх з історією життя Зиґмунда Фройда у формі цікавого перформансу, а лікарі-інтерни провели теоретичну частину, презентувавши основи психоаналізу, теорії сновидінь та психосексуального розвитку.

Заход присвячені пам’яті Зиґмунда Фройда   (2019 рік)

Як батько психоаналізу, Фройд ознайомив світ з науковою концепцією несвідомого і змусив світову спільноту зайнятися дослідженням глибин людської душі, зокрема шляхом аналізу людських снів та способу мислення. Його діяльність спричинила кардинальні зміни у ставленні до психічних захворювань. Фройд спромігся дати надію на те, що можна виявити причини порушення психологічної рівноваги та працювати з ними.

Заходи присвячені пам’яті Зиґмунда Фройда (2019 рік)

Крім цього, Фройд був блискучим дослідником, який спростував загальноприйняті наукові знання та піддав сумніву панівні погляди. Народжений аутсайдер, він безстрашно кидав виклик еліті суспільства та інтелектуальному самовдоволенню. До того ж його ідеї поширилися в культурі. Вони явно присутні в нашому кіно, телебаченні, музиці та літературі. Вони звучать в аудиторіях та лекційних залах. Їх увібрала сама наша мова. І справді, він – один з небагатьох людей, чиє ім’я тепер набуло знакового статусу.

Заход присвячені пам’яті Зиґмунда Фройда  (2019 рік)

Щороку прауівники кафедри психіатрії, наркології та медичної психології беруть участь у волонтерській діяльності до якої також залучають студентів кураторських груп, членів наукового гуртка, лікарів - інтернів, які навчаються на кафедрі.

Працівники кафедри зі студентами підготували подарунки для дітей (2018 рік)

30 жовтня викладачі кафедри психіатрії, наркології та медичної психології, лікарі-інтерни й студенти Тернопільського державного медичного університету відвідали благодійну організацію «Дім милосердя» у Чорткові, з якою наш навчальний заклад нещодавно уклав договір про співпрацю.

Доц. О.Є. Смашна разом з інтернами-психіатрами та студентами у "Домі милосердя" м.Чортків (2018 рік)

Доц. О.Є. Смашна разом з інтернами-психіатрами та студентами у "Домі милосердя" м.Чортків (2018 рік)

У Всесвітній день психічного здоров’я, 10 жовтня, кафедра психіатрії, наркології та медичної психології провела благодійну акцію по збору коштів для «Дому милосердя». Тоді протягом двох днів волонтерами було зібрано близько 21400 гривень. На отримані кошти організатори закупили необхідні медикаменти, засоби гігієни, іграшки, фрукти та солодощі для дітей і, власне, під час поїздки у Чортків передали потребуючим.

Відвідини "Дому милосердя" м. Чортків (2018 рік)

Під час відвідування закладу директор «Дому милосердя» Тетяна Дубина ознайомила гостей з діяльністю центру, а також розповіла, які ж проблеми та потреби мають діти та їхні батьки.

Історія заснування організації особлива. Її, об’єднавши зусилля з батьками особливих діток та за підтримки Бучацької єпархії УГКЦ, у 2013 році заснувала матір хлопчика, хворого на аутизм. Зараз вона працює директором закладу, а її помічники, понад двадцять фахівців, піклуються про діток, займаються їхньою реабілітацією та вихованням.

Протягом п’яти років дана організація займається соціальною адаптацією та розвитком дітей з особливими потребами. Комплекс послуг у «Домі милосердя» включає денний та нічний догляд, навчання і цілодобове проживання осіб, які потребують допомоги. Зараз у закладі кожного дня понад сорок дітей проходять психолого-педагогічну реабілітацію, з них близько двадцяти – проживає цілодобово. Також організація опікується п’ятдесятьма малозабезпеченими родинами, в яких є діти-інваліди.

Протягом відвідин закладу лікарі-інтерни та студенти мали змогу зустрітися і поспілкуватися з персоналом, а також попрацювати спільно з психологами та логопедами над проблемами діток, які проживають в центрі.

Відвідини "Дому милосердя" м. Чортків (2018 рік)

Відвідини "Дому милосердя" м. Чортків (2018 рік)

Благодійні проекти завжди дарують найцінніше – вони надихають. Чим більше ми віддаємо зі світлими намірами - тим більше отримуємо взамін. Кожен із нас може спробувати, і неодмінно переконатися в цьому. Адже кращий спосіб отримати посмішку - це посміхнутися самому. 

А найголовніше – не варто забувати про те, що будь-яка посильна допомога - безцінна. Ще філософ Демокрит сказав: «Малі послуги, що надаються вчасно, є найбільшими благодіяннями для тих, хто їх отримує».

Кафедра психіатрії, наркології та медичної психології організувала свято Миколая для пацієнтів дитячого психіатричного відділення ТОККПНЛ

День святого Миколая – особливе свято. Звісно, найбільше його чекає малеча. Діти вірять у прекрасну казку про те, що однієї чарівної ночі грудня святий Чудотворець спускається з небес, щоб нагородити їх подарунками за хороші вчинки. Тому жоден малюк у цей день не повинен сумувати. 

Цього дня з нетерпінням чекають всі діти, зокрема ті, які з тієї чи іншої причини перебувають у лікувальних закладах. Всі вони хочуть поринути у казку та очікують подарунків від Миколая. І як важливо, щоб дорослі піклувалися про них і не забували про їхні потреби. Чому б не подарувати цим дівчаткам і хлопчикам прекрасне свято і побачити їх щасливі обличчя! 

Вже доброю традицією колективу кафедри психіатрії, наркології та медичної психології ТДМУстало проведення свята Миколая для пацієнтів дитячого відділення ТОККПНЛ.

День Святого Миколая у 8-му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

День Святого Миколая у 8-му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

День Святого Миколая у 8-му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

День Святого Миколая у 8-му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

12 грудня викладачі кафедри психіатрії, наркології та медичної психології та студенти 8, 27, 28, 29, 30 груп IVкурсу та 3, 19, 23, 43 груп VI курсу медичного факультету організували святкове дійство для дитячого відділення ТОККПНЛ. Святий Миколай, разом з ангелами та іншими чарівними персонажами перенесли малечу в казковий світ чудес. Дітки брали активну участь у заході, розказували вірші, водили хороводи, співали пісні, грали ігри, а наприкінці отримали приємні подарунки від працівників кафедри та студентів.

День Святого Миколая у 8-му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

День Святого Миколая у 8-му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

День Святого Миколая у 8-му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

День Святого Миколая у 8-му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

Усі учасники заходу отримали велике задоволення від проведеного свята й казкової атмосфери. Та головним подарунком для всіх стали щасливі оченята дітлахів, радість, та віра у справжні дива, адже Миколай про них пам’ятає!

День Святого Миколая у 8-му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

День Святого Миколая у 8-му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

День Святого Миколая у 8-му відділенні ТОККПНЛ (2018 рік)

Свято Миколая – найкращий час для того, аби подарувати радість, щастя та добро тим, хто його найбільше потребує.

Кажуть, що добро – це орієнтир, до якого людство просто зобов’язане прагнути, це мораль, яка допомагає жити, роблячи наше існування на планеті більш приємним і піднесеним над усіма проблемами і труднощами, з якими доводиться стикатися щодня. Важливо поспішати робити добрі вчинки, наповнюючи своє життя особливим сенсом. Адже добро повертається сторицею, а людину, яка з готовністю може віддати тепло свого серця оточуючим, доля нагородить сама.

День Святого Миколая у 8-му відділенні ТОККПНЛ  (2018 рік)

День Святого Миколая у 8-му відділенні ТОККПНЛ  (2018 рік)

Організація такого свята для дітей вже стала доброю традицією. Святкове дійство для дитячого відділення ТОККПНЛ студенти огранізовують вже 5-й рік поспіль.

День Святого Миколая у 8му відділенні ТОККПНЛ (2017 рік)

Реалізація завдань  виховної роботи на кафедрі неврології, психіатрії, наркології та медичної психології здійснюється за такими напрямками:

Національне-патріотичне виховання – бесіди із студентами прикріплених груп, присвячені воєнним діям у зоні АТО, збір коштів та медикаментів для потреб АТО, залучення студентів до волонтерської роботи. Поїздка із студентами у м. Львів для ознайомлення з визначними історичними місцями, пам’ятниками культури і інше.

Інтелектуально-духовне виховання – до Всесвітнього Дня аутизму проведено круглий стіл за участю психіатрів дитячого відділення ТОККПНЛ з участю студентів кураторських груп IV курсу медичного факультету. Організовано екскурсію в Тернопільський краєзнавчий музей.

Колектив кафедри з кураторськими групами відвідали святкову концертну програму Національного заслуженого народного хору України ім. Г.Верьовки.

Громадянсько-правове виховання, профілактика правопорушень – зустрічі взаємоінформації про заборону тютюнопаління та вживання спиртних напоїв на території університету, ознайомлення студентів із наказами  ректора університету про правила поведінки в гуртожитках та на території університету.

Робота з іноземними студентами – бесіди на тему поведінки в громадських установах, про міжособистісні стосунки в студентській групі та особливості поведінки в конфліктних ситуаціях, бесіди з проблемними студентами щодо  успішності та відвідування занять.

Естетичне виховання – прийняли участь в концерті для пацієнтів 2-го психіатричного відділення. Куратори з прикріпленими групами відвідували театр. Переглянули наступні вистави: «Медовий місяць на всі сто», «За крок до тебе», «Запорожець за Дунаєм» та «Гуцулка Ксеня».

Екологічне виховання – викладачі кафедри разом із студентами приймали участь у впорядкуванні території ТОККПНЛ.

Трудове виховання – студенти прикріплених груп брали участь в проведенні реабілітаційних заходів для пацієнтів ТОККПНЛ: трудотерапія - малювання, вишивка, вироби ручної роботи.

Моральне виховання – кураторські години – бесіди до Дня психічного здоровя, Дня Українського козацтва, До річниці Голодомору. Перегляд вистави «Допоможи їм, Всевишній!...» (пам’яті жертв голодоморів) – Тернопільський драмтеатр. 

Наставники кафедри із своїми групами прийняли участь в урочистостях з нагоди року Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького (актова зала університету).

Асист. Ю.І. Мисула разом з кураторською групою (2016 рік)

Асист. О.О. Люта разом з кураторською групою (2016 рік)

Діяльність колективу кафедри спрямована на підготовку висококваліфікованих фахівців, трудове, естетичне виховання молоді. Велика увага приділяється виховній роботі серед студентів у позанавчальний час. Проводяться зустрічі з видатними людьми Тернопільщини, ветеранами праці та війни, літературні вечори, відвідування музеїв, екскурсії. Організовуються та постійно діють студентські волонтерські групи. Постійно вони відвідують дітей дитячого та підліткового психіатричних відділень ТОККПНЛ, дитячий будинок «Малятко» з метою організації дозвілля та психологічної підтримки, а саме: щорічно у жовтні місяці проводять «Свято осені», у листопаді-грудні - акцію виготовлення новорічних підсвічників та прикрас для постійно діючої ярмарки в ТРЦ «Подоляни», кошти з якої передаються на лікування онкохворих дітей та для бійців в зоні АТО, у грудні місяці - свято Миколая з розгорнутим сценарієм та подарунками.

День Святого Миколая у 8-му відділенні ТОККПНЛ (2015 рік)

Благодійна діяльність, волонтерство – колективом кафедри та за участю кураторських груп організовано постійно діючий волонтерський проект, який передбачає  організацію дозвілля та психологічну підтримку  для дітей, що перебувають на лікуванні у дитячому та підлітковому психіатричних відділеннях ТОККПНЛ, а також благодійні обіди для пацієнтів інших психіатричних відділень.

Колектив кафедри подарував людям з обмеженими можливостями  Міській Громадській організації «Сильні духом» тенісний стіл та ракетки. Проведені заняття з психотерапії і психокорекції для осіб з патологією опорно-рухового апарату (доц. Венгер О.П.).

Доц. О.П. Венгер на святі в міській громадській організації "Сильні духом" (2015 рік)

Доц. О.П. Венгер на святі в міській громадській організації "Сильні духом" (2015 рік)

Доц. О.П. Венгер на святі в міській громадській організації "Сильні духом" (2015 рік)

Подяка колективу кафедри від громадської організації "Сильні духом" (2015 рік)

Соціальний захист, відвідування гуртожитків – впродовж вказаного періоду викладачі, згідно з графіком, відвідували закріплені за кафедрою кімнати в гуртожитку №2 (праве крило, V поверх). Бесіди зі студентами щодо правильної організації роботи з підготовки до складання іспитів, культури поведінки в гуртожитку та на території університету, з дотриманням техніки безпеки в побуті. 

Фізичне виховання і спорт – участь студентів у загальноуніверситетських спортивних заходах, катання на велосипедах та ковзанах кураторів груп з участю студентів.

Здоровий спосіб життя - проведені бесіди з профілактики шкідливих звичок серед молоді викладачами кафедри в школі мистецтв, ЗОШ № 3 і гімназії ім.І.Франка . 

Асист. Ю.І. Мисула разом з кураторською групою (2015 рік)

Студенти медичного університету займаються артерапією з дітьми у 8-му відділенні ТОККПНЛ (2014 рік)

Студенти медичного університету займаються артерапією з дітьми у 8-му відділенні ТОККПНЛ (2014 рік)